KLIIMASEADME KONTROLL JA TÄITMINE

Teostame kliimaseadmete ja konditsioneeride kontrolli uue seadmega Wigam Amica Data. 

Oluline on, et kliimaseadmete ja konditsioneeride täitmine teostataks autodele mõeldud kliimatäiteseadmega, et tagada kliimasüsteemi maksimaalne efektiivsus. See pikendab süsteemi elugiga ja õige rõhk väldib selle lõhkumise.

Kliimaseade pakub autos aastaringselt parimat sõidukeskkonda tagades alati optimaalseima temperatuuri. Kliimaseadme abil on autosõit mugav ja aitab säilitada kontsentratsiooni.

Palaval suvepäeval hoiab kliimaseade meeldivat jahedust ja aitab eemaldada autosalongist niiskuse ja udu auto klaasidelt.

Tervist ja mugavust silmas pidades peab kliimaseadet perioodiliselt hooldama. Kindlasti soovitame kliimaseadme hooldamiseks pöörduda asjatundjate poole.

Õigeaegne hooldamine tagab kliimasüsteemi pikaealisuse, värske ja meeldiva õhu ning väldib kalleid remondikulusid. Valdav enamus autotootjatest nõuab kliimaseade hooladamist kahe aasta tagant.

Sõiduauto A/C  kliimaseadme kontroll ja täitmine võtab aega umbes 20 min kuni 1,5h.

Neli kliimaseadme komponenti, mis vajavad regulaarset hooldust on:

 • Aurusti – regulaarne desinfitseerimine.
  Aurusti asub salongis ja tema ülesandeks on siseneva õhu jahutamine ja kuivatamine. Niiske keskkonna tõttu kogunevad siia meeleldi kõikvõimalikud bakterid ja mikroorganismid, mis pääsevad õhusüsteemide kaudu salongi ja põhjustavad ebameeldivat haisu ning allergilisi reaktsioone. Selle vastu aitab igaaastane aurusti desinfitseerimine.
 • Salongi õhufilter – regulaarne vahetamine.
  Sellel filtril on väga oluline roll puhta salongiõhu saavutamisel, eemaldades välisõhust mustust ja tolmu. Vananenud salongiõhufilter ei lase piisavalt värsket õhku salongi, sellepärast peab vahetama salongiõhufiltrit vähemalt korra aastas või iga 15 000km järel.
 • Filter-kuivati – regulaarne vahetamine.
  Filter-kuivati tööülesandeks on puhastada jahutusainet enne taasringlusesse minemist. Vananenud filter võib põhjustada raskeid tagajärgi kliimasüsteemis. Filter-kuivati regulaarne vahetamine tagab süsteemi pikaealisuse. Filter-kuivatit peab üldjuhul vahetama iga 2 aasta järel.
 • Jahutusaine – regulaarne vahetamine.
  Isegi uue auto kliimasüsteemis on loomulik et jahutusaine kogus süsteemis väheneb aasta jooksul kuni kümnendiku võrra ning selle asemele võib sattuda õhk ja niiskus. Lisaks kliimasüsteemi efektiivsuse vähenemisele võib see põhjustada ka torude korrodeerumist ja kompressori riknemist. Jahutusainet peab vahetama iga kahe aasta järel.

Hoolitse oma sõidumugavuse eest! Regulaarne kliimaseadme või konditsioneeri kontroll ja täitmine kindlustab Teid  suuremate väljaminekute vastu süsteemirikete tõttu.

Advertisements